#centrumpies / nasz zespół

Paulina

Paulina Biela Wojtasiak

BEHAWIORYSTA | ZOOPSYCHOLOG | TRENER PSÓW

tel. 531 216 650
paulina@sforahusky.pl

Jako zoopsycholog, behawiorysta zwierzęcy i trener w zakresie terapii zachowania zwierząt towarzyszących, pragnę dzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem w układaniu relacji z psami, proponuję rozwiązania mające na celu polepszenie relacji z pupilem. Pracuję w oparciu o obserwację i wywiad z ludźmi, którzy mają problem z psem.
Jako zoopsycholog jestem ekspertem w dziedzinie relacji człowieka i zwierzęcia. Staram się poprzez wywiad i dokładne poznanie środowiska przebywania psa dowiedzieć się o przyczynach problemu. Dobieram indywidualny program terapii.
Dzięki wiedzy zdobytej jako behawiorysta, odczytuję zachowania psów i interpretuję je, tak by dobrać jak najlepszy sposób wyjścia z kłopotów, znam mowę ciała psa, sposoby warunkowań zachowania i nauki psów. Proponuję terapię, która pomaga w wielu kłopotach z pupilami, również takimi, których przeszłość jest nieznana.
Udzielam porad na temat stanu psychicznego zwierząt ratowanych w ramach różnorodnych interwencji organizacji pro-zwierzęcych, doradzam w procesie przed- i po-adopcyjnym nowym opiekunom (właścicielom).
Pogłębiałam swoją wiedzę o zwierzętach uczestnicząc w konferencjach, seminariach i warsztatach o tematyce dotyczącej psów.
Jestem Fundatorem i Prezesem Fundacji Na Rzecz Ochrony Zwierząt Sfora Husky. Gdybym wiedziała, jakie super życie można prowadzić mając psy, a do tego jaką satysfakcję daje pomoc psim biedom siedzącym w schroniskach, robiłabym to już 100 lat temu!


Beata

Beata Komorowska

BEHAWIORYSTA | ZOOPSYCHOLOG | TRENER PSÓW

tel. 603 056 233
beata@centrumpies.pl

„Zrozum psa, wtedy on zrozumie Ciebie”
Jestem zawodowym treserem psów, zoopsychologiem i behawiorystą zwierząt, od lat wolontariuszem Fundacji na Rzecz Ochrony Zwierząt SFORA HUSKY. Praca z psami to moja pasja, o której marzyłam od wielu lat.
Już od najmłodszych, dziecięcych lat mieszkałam z futrami i nie wyobrażam sobie, aby było inaczej. Czikita (kundelek), Borys (owczarek niem.), Fuss (kundelek), Daisy (pudel), Beri (siberian husky) i obecnie Scotty (siberian husky) ukształtowały moją pasję i miłość do psów.
Każdy z nich był inny, o innym charakterze, stosunku do ludzi/zwierząt i zachowaniu.
Jedna wielka zagadka, – dlaczego? Po latach nauki, kursów, konferencji i warsztatów już wiem! Wierzę w budowanie i pielęgnowanie więzi z psem poprzez szczerą interakcję ze zwierzęciem, zaangażowanie, wyczulenie na jego potrzeby i zaufanie. Do pracy z psami podchodzę kompleksowo, zawsze dobierając metodę do zespołu pies – człowiek.
Zapraszam do mojego świata, pozytywnie zakręconego na punkcie czworonożnych przyjaciół. Na wspólne zajęcia, naukę i zabawę – tak, zabawę! To fundament cudownych relacji z Waszym psem.
Do zobaczenia
Beata Komorowska


Paulina

Kama Wojda

BEHAWIORYSTA | ZOOPSYCHOLOG | TRENER PSÓW

tel. 881 968 371
kama@centrumpies.pl

Zoopsycholog, treser psów, od lat związana na stałe z Fundacją Adopcje Malamutów, gościnnie tam gdzie „los poniesie” – raz w podradomskiej wsi, innym razem w rumuńskim przytulisku z widokiem na Karpaty.
Miłośniczka psich hultajów, gałganów i gamoni. Hobbystycznie Paulo Coelho psiej filozofii. „Warto być mądrzejszym od własnego psa”, „Uwierz w swojego psa a jego zwoje mózgowe się odezwą”, „Nie ma psów złych ani głupich tylko niepasujące instrukcje obsługi”.
Piesoterapię czy szkolenie zaczynamy zawsze od spotkania, rozmowy i obserwacji Twojego podopiecznego. Czas poświęcony na poznanie się jest warunkiem dobrania właściwej „instrukcji obsługi”. Dlatego nie konsultuję psiaków przez telefon lub mail, te formy kontaktu zostawmy do zdawania relacji z postępów. W swojej pracy bazuję wyłącznie na metodach pozytywnych, nie opowiem Ci jak poprawnie używać kolczatki, ale pokażę co zrobić, żeby pies ekspresowo przestał ciągnąć na smyczy.
Nauczę Cię rozumieć to, co chce powiedzieć Ci Twój pies i mówić do psa tak, żeby miał szansę zrozumieć Ciebie.
Wspólnie nazwiemy problemy i zaplanujemy plan naprawczy, bo pies jest po to, żeby Twoje życie było lepsze, a ogon psa jest po to, żeby merdał.Jeśli już żyjecie w radości i harmonii to może po prostu masz ochotę dowiedzieć się jak kreatywnie spędzać czas ze swoim pupilem? Zabawy, zabawki, niespodzianki to frajda dla wszystkich a ogranicza nas tylko wyobraźnia.
Pozdrawiam i do zobaczenia
Kama Wojda – psi terapeuta, trener, Szefowa ekipy trzech kotów, rudego malamuta i czterech cavii.


Agnieszka

Agnieszka Ignaszak

TRENER PSÓW | HUSKY LOVE

agnieszka@centrumpies.pl

Z psami jestem związana od 2005 roku, kiedy to w moim życiu pojawił się ON – Forest, miks husky/malamut. Zupełnie nieświadoma cech ras północnych, zakochałam się totalnie. Od tamtego czasu tylko takie psy mieszkają w moim domu. Aktualnie są to siberian husky Loki oraz miks-husky Łajka. Do tego prawie zawsze grzeje u mnie miejsce, w ramach domu tymczasowego, pies z Fundacji Na Rzecz Ochrony Zwierząt Sfora Husky, w której jestem wolontariuszem.
Dzięki Lokiemu odkryłam świat psich zaprzęgów, jednak to Łajka wprowadziła mnie w sposób świadomy na wyższy poziom sportów kynologicznych. Należę do klubu Wataha Północy, gdzie trenujemy canicross i scooter. Próbujemy również swoich sił w obedience czyli sportowym posłuszeństwie. Kto zna rasy psów pierwotnych, ten wie, że nie są najłatwiejsze w tej dziedzinie. Jednak wspólne treningi dają nam wiele radości i pogłębiają psio-ludzko relację. Do tego dochodzą jeszcze elementy agility oraz sztuczkowanie. A w planach jeszcze wiele pomysłów do zrealizowania…
Wiedzę o psach posiadam głównie z własnego doświadczenia, ale staram się ją pogłębiać i utrwalać uczestnicząc w licznych seminariach, wykładach i szkoleniach.
Dużo cierpliwości i wrażliwości nauczyły mnie psy, które znalazły się u mnie na tak zwanym „tymczasie”. Niestety każdy z nich doznał większej lub mniejszej krzywdy ze strony człowieka. Moim zadaniem jest przygotowanie ich do adopcji i nauczenie, że ludzie mogą być całkiem w porządku.
Prowadzę bloga Husky Love, gdzie można śledzić perypetie naszej wesołej gromadki.

Brałam udział w:

  • Podstawy szkolenia psów (12.11.2016) – wykład i część praktyczna, Jagoda Wejchan (OBIfreaks)
  • Jak rozmawiać z psem? (18/19.03.2017) – seminarium, Paulina Ziółkowska (Talking Dogs)
  • Wpływ diety na zachowania psów (21.10.2017) – konferencja, Izabela Sekuła, Agnieszka Penkala, Agata Juszczyk, Iwona Tarnowska-Ciosek
  • Planowanie treningów nosework w świetle teorii zapachu (28.12.2017) – webinar, Sylwia Trambacz-Oleszak (Chilaland Nosework Poznań)
  • Nosework – czytanie psa rozpracowującego zapach (22.02.2018) – webinar, Sylwia Trambacz-Oleszak (Chilaland Nosework Poznań)
  • Pikuś atakuje inne psy! Psi Język: komunikacja agresywna (14.07.2018) – webinar, Alicja Milewska (Ala od Jazza)
  • Najczęstsze błędy w pracy z trudnym psem (15.08.2018) – webinar, Jacek Gałuszka (Wesoła Łapka)
  • Motywacja w obedience (22.10.2018) – webinar, Jagoda Wejchan (OBIfreaks)