Psy są często spotykane w sytuacjach życiowych o dużym zagęszczeniu, ponieważ zwierzęta zapewniają część towarzystwa, którego brakuje wielu ludziom mieszkającym w mieszkaniach. Pomimo tego, że wiele osób ma psy w bloku, jest bardzo niewiele miejsc, w których mogą biegać swobodnie. Choć psy spacerujące po osiedlu nie są niczym nowym, to jednak coraz częściej właściciele są upominani o prowadzenie psa na smyczy lup sprzątanie po nim. Stąd zazwyczaj pies w czasie spaceru jest związany ze swoim właścicielem, który więcej lub mniej jest w stanie zapewnić ruch zwierzęciu. Czy pies do bloku to dobry pomysł? Psy są często spotykane w sytuacjach życiowych o dużym zagęszczeniu, ponieważ zwierzęta zapewniają część towarzystwa, którego brakuje wielu ludziom mieszkającym w mieszkaniach. Pomimo tego, że wiele osób ma psy w bloku, jest bardzo niewiele miejsc, w których mogą biegać swobodnie. Choć psy spacerujące po osiedlu nie są niczym nowym, to jednak coraz częściej właściciele są upominani o prowadzenie psa na smyczy lup sprzątanie po nim. Stąd zazwyczaj pies w czasie spaceru jest związany ze swoim właścicielem, który więcej lub mniej jest w stanie zapewnić ruch zwierzęciu. Czy pies do bloku to dobry pomysł? 


Pies w małym mieszkaniu

W małym mieszkaniu z psem właściciel stara się znaleźć sposób na opiekę nad psem, a także o miejsce dla siebie. W rzeczywistości jest to dość powszechny problem dla osób mieszkających w mieszkaniach. Nie zmienia to faktu, że nawet na małej przestrzeni staramy się swojemu przyjacielowi zapewnić jak najlepsze warunki. 
W gruncie rzeczy nie ma aż tak dużego znaczenia, jaki metraż mieszkania mamy, gdyż najważniejsze jest to jak my zajmujemy się psem. Przyjęło się, że pies do bloku powinien być mały lub średniej wielkości. Jednak trzeba pamiętać, że nawet małe psy potrzebują ruchu, spacerów i atencji opiekuna w czasie zabawy. małe psy z pewnością są o tyle lepsze, że i one jak i akcesoria dla nich (miski, posłania) zajmują mniej miejsca oraz są dużo łatwiejsze do pielęgnacji po spacerze. Nie znaczy to, że w bloku nie możemy mieć psa dużego. Nawet duże psy nie zawsze potrzebują kilkugodzinnych spacerów, co nie zmienia faktu, że każdy pies, który cały dzień jest w mieszkaniu powinien mieć możliwość długiego spaceru przynajmniej raz w ciągu dnia. Zatem nie rozmiar psa decyduje o tym, ile ruchu potrzebuje ale rasa oraz przyzwyczajenia oraz wiek psa.

Pies jako towarzysz w bloku


Pies w domu czy w bloku?

Bardzo często zdarza się, że osoby postronne żałują wręcz życia psa, który przebywa w mieszkaniu przez cały dzień. Oczywiście taki pies jest narażony na pewne ograniczenia, jednak świadomy i kochający właściciel powinien po powrocie z pracy zapewnić swojemu pupilowi odpowiednią dawkę ruchu na spacerze, nie tylko wkoło bloku, ale też dalej. Psy wychowywane w domu, choć na co dzień mają swoje podwórko, po którym mogą biegać, to jednak zazwyczaj ich aktywność na tym się kończy, gdyż właściciele często uważają, że teren podwórka jest wystarczający do aktywności fizycznej. Tymczasem dorosły pies, który ma do dyspozycji podwórko nie biega po nim w ramach spaceru, a jedynie aktywuje się w momencie zagrożenia, wyczucia intruza czy chwilowego przypływu chęci zabawy. Nie jest to więc to samo, co minimum godzinny spacer z dodatkową aktywnością proponowaną przez właściciela na spacerze

Autor bloga