Koty to jedne z najpopularniejszych zwierząt domowych na świecie. Są bardzo czystymi zwierzętami, dlatego potrzebują ściółki, która najlepiej będzie współgrała z ich przyzwyczajeniami. Zebraliśmy informacje na temat najlepszych miotów dla kotów, które powinny również pomóc w podjęciu decyzji, jaki rodzaj żwirku chcesz kupić dla swojego ukochanego zwierzaka.

Jaki żwirek dla kota powinienem użyć dla mojego kota?

Koty są często niezbędnym członkiem rodziny i wymagają dużo miłości i troski. Jednym ze sposobów na to, aby Twój kot pozostał zdrowy, jest zapewnienie mu czystej ściółki. Obecnie na rynku dostępnych jest wiele różnych rodzajów żwirków, co może utrudnić wybór jednego z nich. Koty zazwyczaj bardzo dokładnie podchodzą do tego, jakiego rodzaju żwirku używają, dlatego ważne jest, abyś to zbadał, zanim po prostu wybierz jeden losowo.

Zbrylająca się i niezbrylająca się ściółka to dwa najczęstsze rodzaje żwirku dla kota. Zbrylające się ściółki wchłaniają płyny i tworzą grudki, ale z czasem mogą powodować pleśniowy zapach. Ściółka niezbrylająca się wykorzystuje glinkę jonową lub zeolitową, która tworzy twardą powierzchnię, która jest łatwiejsza do czyszczenia, ale nie tworzy grudek tak dobrze, jak zbrylająca się ściółka. To jaki rodzaj żwirku wybierzemy, zależy od naszych preferencji oraz tego jak często jesteśmy w stanie wymieniać i czyścić kuwetę.

Rodzaj żwirku preferowanego przez kota nie jest czymś, co można przewidzieć na podstawie rasy, wieku czy płci. Chodzi bardziej o przeszłe doświadczenia i styl życia kota. Niektóre koty wolą dotyk gliny lub ziemisty żwirek, podczas gdy inne koty wolą żwirek wykonany z makulatury lub drewna. Jeśli masz kota z długimi włosami, powinieneś wiedzieć, że żwirek dla takiej rasy nie powinien przyklejać się do sierści, co mogłoby sprawić dyskomfort zwierzęciu, a właścicielowi problemu wiązanego z ciągłym sprzątaniem.

Koty bywają bardzo podatne na kurz i brud, które mogą powodować problemy z oddychaniem, alergie, a nawet infekcje dróg moczowych. Wybierając podłoże do kuwety swojego pupila, najlepiej zdecydować się na produkt bezpyłowy i wykonany z naturalnego materiału, takiego jak żwir, który nie posiada sztucznych dodatków.

Czy żwirek można spuszczać w toalecie?

Żwirek dla kota do spłukiwania w toalecie to innowacja, która próbuje rozwiązać problem z wyrzucaniem zużytego żwirku do kosza na śmieci. Jednym z największych problemów kotów jest ich kuweta. Może to nie brzmieć jak wielka sprawa, ale może stać się dość problematyczne, jeśli nie zadbasz o to odpowiednio. Koty są zazwyczaj całkiem dobre w sprzątaniu po sobie, ale czasami popełniają błędy lub twój kot może być chory lub stary i nie być w stanie posprzątać własnego bałaganu. Doprowadzi to do śmierdzących zapachów, robaków pełzających po kuwecie i gromadzenia się bakterii, które mogą zaszkodzić zdrowiu Twojego zwierzaka.

Na szczęście żwirek, który możemy wyrzucić do toalety, a zatem biodegradowalny i bezpieczny dla środowiska będzie rozwiązaniem tych problemów!

 

Autor bloga